Ритуали релігійного культу Віри в Найвищу Цінність Людини

1. Спілкування з Богом

Бог відповідає на віру. (Б. О. 9)

Кожен віруючий може без посередників молитися Богу і отримувати у відповідь безумовно істинне Одкровення. Звертатись до Бога найкраще через молитву, зокрема, подумки.

Спілкування з Богом відбувається за допомогою усвідомлення і творення: ці унікальні якості даровані кожній людині саме для того, щоб ми могли безпосередньо спілкуватись з Богом.

Спілкуючись з Богом, людина деякою мірою творить Бога і тим самим Бог через безсмертну Душу творить долю людини; в цьому суть вічного, істинно дивовижного взаємозв’язку людини і її Живої Душі з Богом.

До Бога слід звертатися за істиною та прозрінням у будь-яких питаннях, ділитися всіма сумнівами, сповідуватися. Спілкування з Богом грунтується на щирості. Голос Бога можна почути лише самостійно, силою віри власної Душі. Радимо зберігати мудрість, не схибити у тлумаченні Одкровення.

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, віруючий може налаштуватись на спілкування з Богом, читаючи Священне Писання, слухаючи проповіді та молитви, а також споглядаючи ікону “Сонячне Око” на кожній сторінці Храму.

2. Осмислення, вшанування і дарування Священного Писання

Читай Символ Віри. Думай, мрій, черпай натхнення з Символа Віри. Коли страшно, гірко, нудно, коли розчарований, хворий, безсилий, коли віра слабшає – читай Символ Віри. (С. Д. 5.7)

Регулярне читання та осмислення Священного Писання (перш за все, Символу Віри та Божественного Одкровення) допомагає віруючим зберігати мудрість, вести моральне життя, правильно спілкуватись з Богом.

Тому ми даруємо усім людям найважливіший з сакральних текстів, Символ Віри, й крім того Божественне Одкровення та інші тексти Священного Писання: у електронній формі на сторінках віртуальних храмів, у формі ікони, яку можна розмістити в оселі відповідно до приписів Священної Декларації, у формі публікацій в журналі “Мораль”, тощо.

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, поряд з іконою “Сонячне Око” розміщено посилання на сакральні тексти українською, російською і англійською мовами.

3. Проповідь

Допомагаючи людям повірити в себе,
я творю добро.
(С. В. 20)

Проповідь Віри в Людину, розповідь про сутність Найвищої Цінності Людини і укріплення віри в неї, поширення декларацій з питань віри та їх впливу на життя, публічна молитва є формами богослужіння, яке здійснюють проповідники Віри в Найвищу Цінність Людини.

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, богослужіння здійснює Хранитель Віри – засновник релігійної громади і перший з проповідників.

3. Сповідь

Коли Людина скоїла Зло, вона має спокутувати цей гріх: сповідуватись Проповіднику Віри в Людину, просити прощення у всіх, кого зачепило скоєне Зло, у разі необхідності – відшкодувати нанесені збитки, понести покарання відповідно до законів та звичаїв суспільства. Проповідники Віри в Людину приймають сповідь тих, хто вчинив Гріх, дають поради, як його спокутувати, та тримають зміст сповіді в таємниці. Під час сповіді тримай в руках Символ Віри. (С. Д. 3.6, 5.10)

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, віруючі можуть звернутися зі сповіддю до Хранителя Віри.

4. Благословення на доброчесне життя, об’єднання та співпрацю

Доброчесне життя, пошук і досягнення свого Щастя у Волі, Вірі, Любові та Пізнанні, допомога Людям, створення сімейного союзу та виховання дітей, співпраця з Людьми та творчість є Добром. (С. Д. 3.7)

Істинно віруючий прагне творити добро й спілкуватись по доброму в співпраці (осмисленій, свідомій спільній діяльності, спільному житті з чітко визначеною доброю метою на засадах мудрості та взаємоповаги) й уникає гріховної стадності (інстинктивного прагнення розчинити свою особистість у колективі або агресивно домінувати над колективом).

Віруючий долучається мудрості у безпосередньому спілкуванні з Богом, дізнається шляхом одкровення різницю між добром та злом. В той же час, проповідники Віри в Найвищу Цінність Людини допомагають віруючим самостійно спілкуватись з Богом, мудро осмислювати та тлумачити волю Бога.

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, віруючі можуть звернутися до Хранителя Віри за благословенням на добрі справи та ініціативи (індивідуальні та спільні), а також на сімейні, суспільні, творчі, трудові об’єднання та інші види співпраці в ім’я добра.

5. Розподіл добра та зла

Базовий моральний критерій релігійної віри в найвищу цінність людини: все, що утверджує найвищу цінність людини – добро; все, що принижує найвищу цінність людини – зло. Метою розподілу добра і зла є висновок щодо певного феномену, чи є він добром або злом, або є нерозподільним відповідно до базового морального критерію. (К. 1, 3)

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, віруючі можуть звернутися до Хранителя Віри із заявою про розподіл добра та зла.

6. Нагадування

Людина може ділитися вірою і випромінювати віру, щоб утвердити найвищу цінність людини. (С. В. 13)

Ритуал нагадування полягає у систематичному ритуальному зверненні до окремих людей та груп, щоб ділитися вірою і випромінювати віру, а також боротись із злом. Значення цього обряду розкривається в Маніфесті про ритуал нагадування.

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, віруючі можуть звернутися до Хранителя Віри за благословенням, порадою та підтримкою у здійсненні ритуалу нагадування. Якщо підставою для нагадування є подолання зла, попередньо проводиться ритуал розподілу добра та зла.

7. Посмішка та оплески

Посмішка – найпереконливіший доказ того, що душа існує та дає мені віру! (С. В. 12)

Посмішка та оплески – способи підтримки добра та боротьби із злом, зокрема, з нудьгою. Посміхайся частіше. Це спосіб зближення Душ. Плескай в долоні, коли хочеш показати підтримку Добра.

Поки зло слабке, його можна здолати думкою, словом, посмішкою. Війну іноді можна перетворити на жарт надприродною силою Душі Людини. Творіння добра в такий спосіб є одним з важливих моральних принципів.

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, віруючі можуть вільно посміхатися і аплодувати, слухаючи й читаючи проповіді, молитви, Священне Писання, споглядаючи ікони та відео, тощо.

8. Духовні ініціативи й інші ритуали

Людина поклоняється Душі кожної Людини, в тому числі своїй власній, будь-яким способом, який демонструє Людям і собі Найвищу Цінність Людини й Душі Людини. Питай свою душу про все, що хвилює. Проси Душу про чудо та доведи, що гідний чуда. Слухай свою душу. (С. Д. 5.1)

Священне Писання Віри в Найвищу Цінність Людини містить посилання на низку ритуалів, осмислене здійснення яких потребує духовної ініціативи і грунтовної теологічної підготовки. Це, зокрема, визначення символів і цілей року, кроки до рефлексії, тощо.

Ці ритуали виконуються проповідниками за складними правилами, для загального блага, з’ясування та утвердження істини й визначення орієнтирів подальшого розвитку нашої релігії.

Водночас, ніхто не обмежує віруючих у здійсненні особистих, індивідуальних ритуалів богослужіння за правилами, підказаними їм Богом шляхом Одкровення.

Тут, у віртуальному Храмі Божественного Одкровення, всім віруючим доступні духовні здобутки спеціальних ритуалів Віри в Найвищу Цінність Людини.

Leave a Reply