Звільнимо людські душі від страху

Серія вибухів у Дніпропетровську, організованих невідомими зловмисниками, очевидно мала на меті травмувати не людські тіла, а людські душі.

Українська душевна спільнота висловлює співчуття всім жертвам терору і закликає людей, починаючи з людей державних, проявити максимум доброї волі для спокути скоєного гріха спільними зусиллями.

У священному писанні сказано: зло може об’єднати двох чи більше людей, розчинити їх особистості, отруїти їх душі жагою приниження.

Лише принижена, нелюдська свідомість, отруєна недосконалістю навколишнього суспільного життя, могла породити злу волю сіяти страх терористичними методами, порушуючи людcькі закони та Божі настанови.

Відсутність будь-яких публічних заяв і пояснень з боку злочинців свідчить про те, що ними керував інстинкт ненависті, прагнення руйнувати та залякувати.

Терористи хочуть, щоб ми боялися невідомого зла. Але Богом у Священному писанні заборонено боятись невідомого. Але Бог заборонив уособлювати зло.

Терористи хочуть, щоб ми продемонстрували подальшу втрату людяності, стали подібними до них і масово зажадали крові, помсти, розправи. Вони хочуть зробити страх законом, а руйнування – сенсом життя людини. Вони хочуть, щоб ми шукали й ненавиділи винних, підозрювали змови, остерігалися непереборної страхітливої закуліси та мстилися порожнечі. Терористи хочуть бачити нас такими самими безумцями, як вони самі. Але ми не забуваємо настанову Божу: щоб володіти собою, маємо відмежувати свідомість від зла.

Тож проявимо розум і замислимося, чому сталася трагедія. В народі кажуть: шила у мішку не приховаєш. Так само неможливо приховати злі наміри, якщо тільки їх не ігнорують. Не можна карати за нездійснені злі наміри, однак не можна й ігнорувати їх, оскільки Бог заборонив людям сприяти творенню зла своєю бездіяльністю. Злі наміри слід долати мудрістю, любов’ю, навіть доброзичливою посмішкою, прагненням до взаєморозуміння та співпраці, повагою до людської особистості.

На жаль, нам не вистачило людяності, аби відвернути ці теракти. Ми, добрі люди, були поряд і не помітили, як терористи мислили зло та готувалися чинити зло, або не звернули увагу на них, бо вважали їх поведінку нормальною, бо впізнавали у їх неприхованій ненависті, у їх недосконалостях власну неприховану ненависть та власні недосконалості.

Українська душевна спільнота закликає людей доброї волі спокутувати свій гріх. Звільнимо людські душі від страху, починаючи з себе. Відмовимося від руйнівних прагнень, посилимо нашу творчу співпрацю, повагу та розуміння до інакомислячих, уважність до кожного, хто може бути людиною, однак отруює та принижує себе концентрацією злої волі.

Нас мають об’єднувати не страх з ненавистю, а добра воля і людяність.

Треба дивитись з повагою та доброзичливістю прямо в очі кожній зустрічній людині, і тоді Богові легше буде врятувати наші душі від безумства тероризму.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.