Видання і поширення слова Божого
Священне писання віри в найвищу цінність людини офіційно видано в Україні з присвоєнням міжнародного стандартного книжкового індексу ISBN, отримало бібліографічну класифікацію як священний текст сучасного духовного руху, доступне в бібліотеках та дарується усім бажаючим Душевною Спільнотою Всесвіту.
Проведення обрядів та духовних ініціатив
На прохання віруючих в найвищу цінність людини і відповідно до традиційного устрою душевної релігії Душевна Спільнота Всесвіту проводить чи допомагає у проведенні обрядів: спілкування з Богом; вшанування і дарування священного писання та чистих аркушів паперу як символів досконалого початку; проповідь; сповідь; благословення на доброчесне життя, об’єднання та співпрацю; благословення віри в себе; благословення вірності собі; благословення володіння собою; благословення Божої настанови людині не брати участь у насильстві, війні та воєнізованих формуваннях і не користуватися зброєю; одушевлення; освоєння душі через воскресіння, співпереживання, очікування; визначення добра і зла; одушевлення часу через визначення та відзначення святкових днів і періодів; нагадування; духовні ініціативи; творення чудес; покликання; фонд душевної енергії; гармонізація; іконопис; та інших, передбачених віровченням релігійної віри в найвищу цінність людини. Окрім того, працює Комісія зі скарг на реальність. З питань проведення обрядів звертайтеся до Хранителя віри.
Творення суспільства душевної релігії
Віруючими в найвищу цінність людини відповідно до формули віровизнання, слова Божого та до соціальної доктрини душевної релігії утворено Українську Душевну спільноту, Душевну Спільноту Всесвіту, душевні спільноти в двох районах Києва та центр душевної релігії, за реєстрацією якого ми боремося з протиправною державною політикою дискримінації віруючих в найвищу цінність людини. Зареєстровані та випускаються релігійні видання “Мораль”, “Ідеаліст”. Також підтримується богословський проект О Релігія. Працює у організаційно-правовій формі громадської організації Інститут душевної релігії (twitter, facebook, vkontakte). Партнерськими організаціями є Українська Рада Вільнодумців і Віруючих (twitter, facebook, vkontakte) та Автономна Адвокатура (twitter, facebook, vkontakte). Бажаючим взяти участь у творенні суспільства душевної релігії в Україні пропонуємо передплатити на будь-якому відділенні “Укрпошти” книгу “Душевна релігія: священне писання, традиційний устрій, моральний закон і богословська наука релігійної віри в найвищу цінність людини” (передплатний індекс 68726) та релігійний бюлетень “Ідеаліст” (передплатний індекс 68183), приєднатися до Душевної Спільноти Всесвіту (текст заяви), утворювати душевні спільноти віруючих в найвищу цінність людини.
Підготовлено та випущено у релігійному журналі “Мораль” № 3 (10) богословський коментар до тексту Досконалого початку розділу Одкровення Священного писання. Досконалий початок – розповідь про створення всесвіту та людини у стилі поетичних абстракцій, характерному для розділу Одкровення Священного писання. Клацніть по зображенню і завантажте PDF-версію журналу (500 кБ) для ознайомлення з богословським коментарем.
Окрім того, Душевною Спільнотою Всесвіту випущено богословський коментар до формули віровизнання “Щиро сповідую душевну релігію”.
Триває робота над богословським коментарем до Символу віри, який частково опублікований у бюлетені “Ідеаліст”.
Душевна література та мистецтво
Як відомо, душевна релігія (віра в найвищу цінність людини) має гімн “Повір”. Окрім того, ми випустили збірку проповідей “Розумію. Вірую. Люблю”, збірку есеїв “Душа і сучасність: діалог мислителів”, теологічний трактат “Суверенітет особистості: традиції та перспективи”, правовий трактат “Автономна адвокатура: організаційно-правові засади”, збірку публіцистики “Свобода людства”, а також низку літературних збірок, наприклад, “Мій Євромайдан”, “Самоучка”, “Не воюй”, “Душа – це людина в центрі буття”, і поему-комікс “Абетка вільнодумців, анти-абетка корупції”, за мотивами якої знято мультфільм.
Розклейка стікерів
Допомагаючи людям повірити в себе, твори добро (Рит. 3.1).
Українська Душевна спільнота закликає кожну людину повірити в себе за допомогою таких стікерів:
Клацніть по зображенню, завантажте і роздрукуйте стікер, якщо хочете поширювати його разом з іншими віруючими.
Часто розклейка стікерів є ситуативною і поширює актуальні гасла. Наприклад, для подолання ворожнечі за мовною ознакою у час посилення такої ворожнечі ми розклеювали стікери під гаслом “Людина з людиною домовляться будь-якою мовою”.
Акції протесту проти індивідофобії керівництва Міністерства культури України
Під гаслами “Віра переможе беззаконня!” та “Індивідофобів у відставку!” 6 та 20 вересня 2012 року за адресою м. Київ, вулиця Івана Франка, 19 (біля Міністерства культури України) і 24 вересня 2012 року за адресою м. Київ, вулиця Банкова, 11 (біля Адміністрації Президента України) були проведені мирні збори у формі публічного виступу з метою висловлення протесту проти індивідофобії керівництва Міністерства культури України та оголошення законних вимог про реєстрацію Статуту Непідприємницького товариства – Релігійного центру віруючих в найвищу цінність людини «Душевна спільнота», а також про відставку за неналежну організацію роботи Міністерства культури України і його підрозділів міністра культури України М. Кулиняка, першого заступника міністра культури України Ю. Богуцького, заступника міністра культури України Т. Кохана, директора департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України В. Любчика. Оголошувався текст публікації «Індивідофобія нашої культури» у релігійному бюлетені «Ідеаліст» № 2 від 28.06.2012 р., інші документи по суті проблеми.
Публічне читання Священного писання та проповіді
На фото: 20-24 липня 2012 року біля площі Лесі Українки в Києві з 17 до 18 години відбувалося публічне читання Священного писання. Перехожі слухали слово Боже, що оголошував проповідник з рупором.
Душевна Спільнота Всесвіту проводить регулярно різноманітні просвітницькі, місіонерські акції, проповіді, дарування Священного писання. Окрім того, при зустрічі з відомими людьми (наприклад, першим президентом Кравчуком, патріархом Філаретом) ми проповідуємо душевні цінності та рівність перед Богом.
Інститут душевної релігії у 2016 році взяв участь у програмі про віру та атеїзм на телеканалі “Надія” (відео № 1, відео № 2).